Svarstote rinktis dantų implantaciją?
Šioje skiltyje rasite svarbiausius klausimus ir atsakymus, kurie sprendimą pavers paprastesniu ir aiškesniu.
Dantų implantai jau kelis dešimtmečius gaminami iš titano. Kuo šis metalas ypatingas?
✅ Itin lengvas, atsparus korozijai ir stiprus (30% tvirtesnis už plieną!), todėl užtikrina patvarumą.
✅ Turintis itin mažą alergijų riziką.
✅ Biologiškai tinkamas žmogaus kūnui, todėl tobulai suaugantis su natūraliu kaulu.
✅ Medicinoje naudojamas ne tik dantų, bet ir sąnarių protezavimui.
Dantų implantų ilgaamžiškumą bei prigijimą lemia ir gaminimo technologija bei paviršiaus apdirbimas, leidžiantis tvirčiau suaugti su natūraliu kaulu.
Dažniausiai visais! Situacijų, kuomet tai geriausia investicija, yra daugybė:
🔹 Kompleksuojate dėl prarasto danties šypsenos estetinėje zonoje.
🔹 Reikia traukti dantį, kurio nebeverta gydyti – implantuoti neretai galima tos pačios procedūros metu.
🔹 Jūsų dantų protezai ar dantų tiltai laikosi netvirtai, sukelia šveplavimo problemas.
🔹 Veidas atrodo „įdubęs“ – taip nutinka dėl nykstančio žandikaulio kaulo ir vienintelis būdas jį išsaugoti – atlikti implantaciją.
🔹 Pavargote nuo išimamų protezų klijavimo ir valymo.
🔹 Dantis yra stipriai įtrūkęs arba lūžęs žemiau dantenų linijos.
🔹 Nejaukiai jaučiatės šypsodamiesi dėl dalinių protezų.
🔹 Sunku kramtyti mėgstamą maistą.
Kad ir kokia būtų Jūsų priežastis – ženkite pirmąjį žingsnį ir apsilankykite implantuojančio gydytojo konsultacijai. Itin aukštos kokybės itališki dantų implantai JDental Care – daugybės klinikų Lietuvoje pasirinkimas.
Danties implantas ir protezas – dažnai tarpusavyje painiojamos sąvokos, reiškiančios skirtingus dalykus:
🔹 Implantas yra nedidelis titano metalo varžtelis, sriegiamas į žandikaulio kaulą ir pakeičiantis prarasto danties šaknį, tokiu būdu užtikrinant atkuriamo danties stabilumą.
🔹 Protezas (dar vadinamas karūnėle, vainikėliu) yra matomoji danties dalis, gaminama iš keramikos pagal Jūsų dantų atspaudą ir spalvą ir tvirtinama ant į implantą įsriegtos atramos.
Implantai – komfortiškiausias ir ilgaamžiškiausias prarastų dantų atkūrimo metodas. Kiek metų po implantacijos džiaugsimės šypsena ir kas mūsų valioje, kad tai truktų kiek įmanoma ilgiau?
🔹 Dantų implantai gaminami iš nepaprastai tvirto titano metalo, tad fizinių lūžių pačiuose implantuose pasitaiko itin retai. Jei gamintojas nuoširdžiai rūpinasi savo produktų kokybės kontrole, galite būti ramūs, kad implantas, net naudojamas daugybę metų, išliks toks pats tvirtas. JDental Care savo produktams suteikia viso gyvenimo garantiją.
🔹 Jei implantas sėkmingai prigijo, tikėtina, kad problemų nekils ir ateityje. Vis dėlto, dantenų ligos gali nulemti implanto nestabilumą kaule, t.y. dėl negydomo periodontito nyksta žandikaulio kaulo aukštis ir tūris. Reguliariai lankantis pas odontologą, tinkamai atliekant burnos higieną, galima išvengti ligos progresavimo ir išsaugoti sveikus dantis bei implantus.
🔹 Jei turite įprotį griežti dantimis, svarbu su gydytojo pagalba tai sukontroliuoti – tai itin aktualu implanto prigijimo laikotarpiu.
🔹 Vainikėlį (matomą protezo dalį) gali tekti keisti kas 10-15 metų dėl natūralaus nusidėvėjimo kramtant, ypač jei mėgstate kietą maistą. Tačiau tinkamai rūpindamiesi savo burnos sveikata, dantų implantais džiaugsitės visą gyvenimą.
Ne vienas pacientas jaučia baimę, kad dantų implantacijos procedūra bus nesėkminga, o nemažos investicijos pareikalavęs implantas neprigis. Vis dėlto nerimauti nėra pagrindo – visame pasaulyje, kiekvieną akimirką dantų implantacija atliekama tūkstančiams pacientų, o technologijos ir medžiagų kokybė per beveik 60 metų praktikos taip ištobulintos, kad vietos nesėkmei praktiškai nelieka! Statistiškai, implantas dėl organizmo reakcijos neprigyja vos ~2% žmonių. Net ir papuolus tarp šių kelių procentų, dažnu atveju situacija yra sėkmingai išsprendžiama.
Implanto prigijimas žandikaulio kaule mediciniškai vadinamas oseointegracija. Šis procesas trunka keletą mėnesių, per kuriuos titano varžtelis tvirtai susijungia su kaulu. Nors didžioji dauguma, net iki 98% šių operacijų yra sėkmingos, lieka kelių procentų tikimybė, kad implanto organizmas nepriims. Kodėl taip nutinka ir ko tikėtis tada?
1️⃣ Prasta burnos higiena ir nekontroliuojamos periodonto ligos. Būtina tinkama ir reguliari burnos priežiūra, siekiant išvengti infekcijos aplink implantą.
2️⃣ Rūkymas gali labai apsunkinti gijimo procesą ir padidinti implanto nesėkmės riziką net iki 10%.
3️⃣ Sveikatos būklė. Tam tikros sisteminės sveikatos būklės, pavyzdžiui, nekontroliuojamas diabetas ar autoimuniniai sutrikimai, gali trukdyti implantų integracijos procesui.
4️⃣ Pooperacinių rekomendacijų nesilaikymas. Kaip ir po kaulų lūžių svarbu užtikrinti ramybę gijimui, taip ir po dantų implantacijos negalima kramtyti kieto maisto, kuris sukuria mikro judesius kaule ir neleidžia implantui stabilizuotis.
5️⃣ Pasirinkto gydytojo patirtis ir implantų kokybė. Būtina pasidomėti implantuojančio gydytojo patirtimi, atsiliepimais ir naudojamomis priemonėmis. Netinkamai įsriegtas ar nekokybiškas implantas gali nulemti nesėkmingą procedūrą.
Tad ko tikėtis, jei implantas neprigytų? 🔎
Specialistas įvertins situaciją ir nustatys tinkamiausius veiksmus. Dažniausiai pirmoji nesėkmė nereiškia, kad implantas apskritai negali prigyti – paprastai procedūrą galima atlikti pakartotinai (pašalinus nesėkmės priežastis, pavyzdžiui, infekciją).
✅ Dantų implantas sklandžiai įsilieja į įprastus burnos pojūčius ir nesukelia jokio diskomforto. Natūralūs dantys turi šaknis su nervais, kurie reaguoja į šilumą, šaltį, spaudimą ir pan., implantas šių pojūčių neperduoda.
✅ Nors į kaulą implantuojamas titanas, burnoje tikrai nejausite metalo skonio.
✅ Užbaigus protezavimą prie atkurto danties priprasite labai greitai ir nebepastebėsite jokio skirtumo.
Skausmas – viena dažniausių mūsų baimių. Nerimui sukilti pakanka ir įprasto vizito pas odontologą, o jei kalba pasisuka apie dantų rovimą ir implantavimą? Ko iš tiesų galite tikėtis?
🔹 Dantų implantavimas atliekamas tik atlikus nejautrą ir palaukus pakankamai laiko, kad ji efektyviai veiktų.
🔹Procedūros metu niekada nejuntamas skausmas. Viskas ką galite patirti – įrankių sukuriamas spaudimas ir garsai.
🔹 Dantų implantacijos procedūra su pasiruošimu trunka apie valandą, o pats implanto sriegimas vos keliolika minučių.
🔹 Po procedūros gydytojas išrašo skausmą malšinančių vaistų (kurių gali ir neprireikti) bei skalavimo skysčių, kurie padės užkirsti kelią nemaloniems pojūčiams.
🔹 Jei baimė visgi ima viršų, visada galite prašyti gydytojo implantaciją atlikti su sedacija (medikametais, padedančiais atsipalaiduoti, panirti į mieguistą būseną).
Dantų implantacija – chirurginė procedūra, tad daugelis nerimauja dėl pojūčių jos metu. Tačiau skausmo tikrai nejausite, o pasirinkimų, kaip atlikti nuskausminimą, yra net keli:
🔹 Lokali anestezija. Jei implantuojamas tik vienas dantis, vietinė nejautra yra visiškai pakankama, kad nejaustumėte skausmo. Implantacijos metu patirsite tik spaudimą. Šis nuskausminimo pasirinkimas taip pat leidžia greičiau atsigauti ir netgi vairuoti iškart po operacijos.
🔹 Sedacija + lokali anestezija. Šiuo nuskausminimo atveju pacientas snūduriuoja. Pasirinkimas tinkamas implantuojant daugiau dantų, esant komplikuotam implantavimui arba patiriant stiprų nerimą dėl procedūros.
🔹Bendrinė anestezija. Jei implantuojama daugiau dantų, esant sudėtingesnei operacijai arba paties paciento pageidavimu, implantacija gali būti atliekama ir bendrinėje nejautroje (narkozėje).
Jei nesiryžtate dantų implantacijos operacijai dėl jaučiamos baimės, drąsiai prašykite gydytojo atlikti procedūrą su sedacija – specialių medikamentų sukeltu sąmonės slopinimu, dėl kurio procedūros metu pacientas atsipalaiduoja, jaučiasi komfortiškai, ramiai. Suaugusiems sedacija atliekama į veną įvedant nedidelį kateterį, kuriuo kontroliuojama reikalinga medikamentų dozė ir sedacijos trukmė. Sedacijos sukelta būsena primena paviršinį miegą, todėl procedūros iš dalies arba visiškai neatsimenama. Neleiskite baimei sutrukdyti džiaugtis sveika ir gražia šypsena!
Implantacija – be abejonės moderniausias ir ilgaamžiškiausias šypsenos atkūrimo metodas, tinkantis praktiškai visiems pacientams. Vis dėlto, esama keletos niuansų, į kuriuos atsižvelgia implantuojantis gydytojas ir kurie gali turėti įtakos dantų implantacijos sėkmei:
🔹 Burnos sveikata. Optimali burnos sveikata ir higiena yra būtina sėkmingai dantų implantacijai, sumažinant infekcijų riziką. Pacientams, turintiems dantenų ligas ar kariesą, prieš atkuriant prarastus dantis reikėtų pasirūpinti ir bendra burnos būkle.
🔹 Žandikaulio tankis. Dantų implantacijai reikia tam tikro tankio žandikaulio kaulo, kad būtų užtikrinamas implanto stabilumas. Pacientams, kurių žandikaulio kaulas sunykęs, gali prireikti kaulo regeneracijos procedūrų su kaulo pakaitalais.
🔹 Sveikatos sutrikimai. Kai kurie sveikatos sutrikimai, kaip nekontroliuojamas diabetas ar kitod autoimuninės ligos gali paveikti gijimą ir implanto integraciją kaule. Ar tai turės įtakos konkrečiu atveju, įvertinti gali tik gydytojas konsultacijos metu.
🔹 Rūkymas ir didelis alkoholio vartojimas gali neigiamai paveikti dantų implantų prigijimą. Jūsų odontologas gali patarti Jums mesti rūkyti ar riboti alkoholio vartojimą prieš ir po procedūros.
🔹 Amžius. Dantų implantacija gali būti atliekama įvairaus amžiaus žmonėms, tiek jauniems, tiek senyviems, tačiau vaikų ir paauglių žandikaulio kaulas dar nepilnai išsivystęs, todėl jie nėra tinkamiausi kandidatai implantavimui. Vyresni pacientai gali turėti sveikatos sutrikimų ar vartoti vaistus, kurie paveikia gijimo procesą.
Svarbu kalbėtis su savo odontologu apie Jūsų konkrečią situaciją, – jis tikrai padės rasti sprendimą kylantiems iššūkiams.
Itališkų JDental Care dantų implantų liniją sudaro itin platus asortimentas, sukurtas atsižvelgiant į visas galimas situacijas (pavyzdžiui, tankį ir kietumą praradusį žandikaulį) ir leidžia jas išspręsti kaip įmanoma paprasčiau.
Periodontitas (parodontozė) – audinius aplink dantis pažeidžianti liga, lemianti dantenų jautrumą ir atsitraukimą bei žandikaulio kaulo nykimą. Tai viena pagrindinių dantų netekimo priežasčių. Sklando mitas, kad sergant šia liga dantų implantavimas negalimas arba rizikingas. Tai nėra tiesa.
🔹 Mokslininkų tyrimai rodo, kad implantų prigijimo rodiklis tarp sveikų ir periodonto ligomis besiskundžiančių pacientų statistiškai nereikšmingas (tarp sveikų pacientų implantų prigijimo rodiklis siekė 95,8%, o periodonto ligomis sergančių 93,1%).
🔹 Jei periodonto ligos lėmė žandikaulio kaulo sunykimą, net ir šiuo atveju įmanomi sprendimai priauginant trūkstamo kaulo arba pasitelkiant zygomatinius implantus, kurie sriegiami į skruostikaulį.
Konsultacijai dėl individualių implantacijos galimybių kviečiame kreiptis į patyrusius specialistus.
Gyvenantiems su cukriniu diabetu neretai kyla klausimas, ar dantų atstatymui gali rinktis implantaciją? Atsakymas – TAIP, tačiau svarbu, kad Jūsų būklė būtų stabili ir liga tinkamai kontroliuojama – tuomet komplikacijų rizika yra tokia pat maža, kaip ir kitiems pacientams.
Implantai sergantiems diabetu leidžia laikytis subalansuotos mitybos, į kurią įeina ir kietesnis maistas, apsaugo nuo uždegimo, dirginimo ir infekcijų, kurios gali sukelti išimami protezai. 🍏
Kad dantų atkūrimas implantais būtų sėkmingas ir tarnautų visą gyvenimą, žandikaulio kaulas turi būti pilnai išsivystęs. Daugeliu atvejų tai įvyksta vėlyvojoje paauglystėje arba apie dvidešimtuosius metus.
Tuo tarpu senjorams dėl amžiaus apribojimų nereikėtų dvejoti – šešiasdešimtmečiaims, septyniasdešimtmečiams, aštuoniasdešimtmečiams ir vyresniems dantų implantai vis dar gali tapti puikiu sprendimu siekiant atkurti estetišką, funkcionalią šypseną ir pasitikėjimą savimi.
Vienmomentė implantacija – metodas, kuomet implantas įsriegiamas iškart pašalinus dantį. ✅ Tokios implantacijos pranašumų – ne vienas. Visų pirma sumažinamas procedūrų skaičius, reikalingas tik vienas gijimo procesas, galima greičiau džiaugtis atkurta kramtymo ir estetine funkcija (tradiciškai po danties šalinimo implantacijos reikėdavo laukti net kelis mėnesius). Be to, šis metodas padeda išsaugoti kaulo ir dantenų audinius, neprarandant jų aukščio.
Kada šis metodas gali netikti? Nepalankiomis sąlygomis gali tapti:
🔹 aktyvi infekcija (abscesas)
🔹 nekontroliuojamas bruksizmas (griežimas dantimis)
🔹 pažengusios periodonto ligos
Kiekvienu konkrečiu atveju, apie metodo tinkamumą pacientui sprendžia gydytojas. Jei įmanoma ir esate tinkamas kandidatas, rinktis planingą vienmomentę implantaciją – optimalu.
Ilgai negydomi pūliuojantys ar smarkiai pažeisti dantys gali turėti reikšmingos įtakos bendrai organizmo sveikatai. Tokie dantys tampa kenksmingų bakterijų veisimosi terpe, lemiančia lėtines infekcijas, kurios gali išplisti po visą organizmą. Nuo padidėjusios širdies ligų rizikos iki sutrikusios imuninės sistemos funkcijos – dantų problemų nepaisymas gali turėti toli siekiančių pasekmių.
Dantų implantai – puiki išeitis, jei dantis būtina ištraukti. Skirtingai nuo tradicinių dantų protezų ar tiltelių, implantai yra nuolatinis ir natūraliai atrodantis trūkstamų dantų pakeitimas. Jie ne tik atkuria šypsenos išvaizdą, bet ir padeda palaikyti žandikaulio kaulų tankį ir neleidžia pasislinkti kaimyniniams dantims.
Nors šią procedūrą rekomenduojama atlikti iškart pašalinus dantį arba praėjus nedaug laiko, implantacija galima ir vėliau. Keletas veiksnių, kurie gali turėti įtakos:
🔹 Jei danties vieta daug metų buvo tuščia, tikėtina, kad greta esantys dantys bus pasislinkę ir erdvė implantui įsriegti susiaurėjusi. Jei dantys ženkliai pasislinkę, gali prireikti papildomų procedūrų ir ortodonto pagalbos.
🔹 Žandikaulio kaulo pokyčiai. Ilgą laiką nesant danties, gali sumažėti žandikaulio kaulo tūris. Tokiu atveju, gali prireikti kaulo priauginimo.
🔹 Implantacijos galimybės bus geresnės, jei naudojote išimamą protezo plokštelę ar tiltą, kuris neleidžia dantims pasislinkti ir geriau paskirsto kramtymo krūvį. Bet kuriuo atveju – geriau vėliau nei niekada.
JDental Care visuomet siekia kurti inovacijas, kurios šypsenos atkūrimą padarytų dar paprastesnį, greitesnį ir labiau prieinamą. Būtent todėl buvo sukurtas Maxilla-for-All® metodas, leidžiantis atkurti viršutinį bedantį žandikaulį be papildomų procedūrų – kaulo priauginimo ar sinuso dugno pakėlimo, – kurie įprastai prailgina gijimo laikotarpį ir kainuoja papildomai. To išvengti leidžia ilgieji JDental Care implantai, sriegiami į skruostikaulį arba nasalinį kaulą ir užtikrinantys protezų stabilumą.
Prireikus atkurti viršutinį žandikaulį, kurio kaulas stipriai sunykęs, itin patikimus rezultatus užtikrina ilgieji zygomatiniai implantai:
🔹 Zygomatiniai implantai įsriegiami įstrižai – skruostikaulio kaule, kuris yra labai tvirtas, tad gydymo rezultatai yra patikimi bei ilgaamžiai.
🔹 Taikant šį gydymo būdą pasiekamas ir itin aukštas implantų pirminis stabilumas, todėl laikinas protezavimas galimas praėjus vos kelioms dienoms po implantacijos – gijimo laikotarpiu užtikrinamas estetinis vaizdas.
🔹 Šis implantavimo metodas padeda išvengti kaulo priauginimo procedūrų ir kaštų.
Vienmomentė implantacija tai kompleksinė procedūra, kurios metu, per vieną vizitą pašalinamas nebefunkcionuojantis dantis ir įsriegimas jį pakeičiantis implantas.
Vienmomentės implantacijos privalumai:
🔹 Trumpesnis gijimo laikas ir mažesnis diskomfortas, palyginti su tradiciniais implantavimo metodais.
🔹 Atkurta kramtymo funkcija ir nuo nykimo apsaugotas žandikaulio kaulas.
🔹 Laikini vainikėliai uždedami jau po kelių dienų.
Skaitmeninė implantacija – pažangus metodas, paremtas išankstiniu kompiuteriniu planavimu. Šią technologiją praktikoje taikantys gydytojai prarastus dantis (vieną, kelis ar net visus) po konsultacijos atkurti gali vos per 1 vizitą:
🔹 Konsultacijos metu gydytojas nuskenuoja burnos ertmę ir sukuria 3D modelį bei skaitmeninį atspaudą, kuriuos išsiunčia laboratorijai.
🔹 Laboratorijoje, remiantis gautu 3D modeliu, paruošiamas individualus chirurginis gidas ir instrukcija, kurioje numatoma visa būsimos operacijos eiga bei pagaminamas konkrečiam pacientui pritaikytas laikinas dantis (protezas), kuris bus pritvirtinamas iškart po implantacijos.
🔹 Naudodamasis chirurginiu gidu bei instrukcija, gydytojas įsriegia danties implantą ir pritvirtina laikiną dantį. Nuolatinis protezas tvirtinamas implantui prigijus, po keletos mėnesių.
Dantų implantacija sprendžia įvairiausius pacientų poreikius:
🔹 Vieno danties atkūrimas – prarasto danties šaknis pakeičiama titano varžteliu, ant kurio tvirtinamas vainikėlis.
🔹 Kelių greta esančių dantų atkūrimas – pasitelkiant dantų tiltą, kuris tvirtinamas ant dviejų implantų, galima atkurti 3-4 dantis.
🔹 Viso dantų lanko atstatymas – visi žandikaulio dantys gali būti atkurti ant 4-6 implantų.
Dantų implantų stabilumas ir suteikiamas komfortas nepalyginamas su jokiais kitais protezavimo metodais.
Implantacijos procedūros trukmė iš tiesų visai nedidelė – paprastai vieno danties implantavimui prireikia 60-90 minučių. ⏱ Be abejonės, kiek užtruks operacija priklauso nuo individualaus atvejo sudėtingumo, kurį gali lemti:
🔹 Ar reikia pašalinti nebetarnaujantį dantį – kartais tai atliekama tos pačios procedūros metu ir implantas sriegiamas iškart. Kitais atvejais, po danties rovimo gali būti praėjęs ne vienas mėnuo ar net metai. Kuo daugiau laiko danties žandikaulyje nebėra, tuo daugiau toje vietoje gali būti prarasta kaulo apimties.
🔹 Jei, kaip minėta anksčiau, žandikaulio kaulo apimtis yra sumažėjusi, norint patikimai įsriegti implantą, tenka kaulą priauginti – tam naudojamos specialios kaulinės medžiagos, kuriomis atkuriamas kaulo tūris. Jei defektas nežymus, šis procesas taip pat gali būti atliekamas implantacijos metu, o esant ženklesnei atrofijai tenka laukti, kol kaulas prigis ir tik tuomet implantuoti.
🔹 Implanto patalpinimas žandikaulio kaule (su visu pasiruošimu ir operacijos vietos susiuvimu) dažniausiai trunka apie valandą. Procedūros metu taikoma nejautra, todėl visiškai nejausite skausmo, viskas ką galite patirti – nedidelis spaudimas.
Atlikus dantų implantaciją ir implantui prigijus, laukia paskutinis žingsnis dantų atkūrimo procese – protezavimas ant implanto. Priklausomai nuo Jūsų poreikių ir finansinių galimybių, galite rinktis tarp kelių rūšių medžiagų, iš kurių gaminami vainikėliai:
🔹 Metalo keramika – protezai gaminami metalinį karkasą padengiant porceliano sluoksniu. Šis protezavimo būdas pigesnis, tačiau turi kelis trūkumus. Metalo keramika nėra skaidri, todėl protezuoti dantys atrodo tamsesni. Nors yra patvari ir ilgaamžė medžiaga, atsparumu nusileidžia cirkonio keramikai, o taip pat gali sukelti dantenų jautrumą ir alergiją.
🔹 Cirkonio keramika protezuoti dantys atrodo itin natūraliai ir estetiškai, nes yra pralaidūs šviesai. Šia medžiaga atkurti dantys itin tvirti, nesukelia dantenų uždegimų ar alergijos. Vienintelis trūkumas – didesnė protezavimo kaina.
Kad implantacijos eiga ir atsigavimas po jos būtų sklandus (visgi tai yra chirurginė intervencija) savo komfortu pasirūpinkite dar prieš procedūrą:
✅ Prieš implantaciją visuomet primygtinai rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną. Tai maksimaliai sumažins galimų infekcijų riziką.
✅ Kai kuriems pacientams prieš implantaciją paskiriama vartoti antibiotikų (dėl tam tikrų ligų sukeliamos infekcijos rizikos). Tokiu atveju būtinai išgerkite paskirtą kursą.
✅ Jei implantaciją rinksitės atlikti su narkoze arba sedacija, prieš procedūrą turite nevalgyti bent 6 val. Skysčius vartoti galima ne ilgiau nei likus 2 val. iki operacijos. Ši taisyklė negalioja renkantis paprastenį nuskausminimo sprendimą su vietine nejautra.
✅ Suplanuokite keletą laisvų dienų nuo darbo. Kaip ir po kiekvienos operacijos, nustojus veikti nuskausminamiesiems implantacijos vieta gali būti jautri, patinusi, norėsis pailsėti ir laiką leisti ramiai. Bent savaitę intensyviai nesimankštinkite.
✅ Pasiruoškite maisto atsargų – kol implantacijos vieta užgis, netiks kieti ir aštrūs produktai, tad reikėtų pasirūpinti skystais patiekalais. Tiks jogurtas, kiaušiniai, bananai, kriaušės, košės, sriubos (tačiau nevalgykite karštų patiekalų).
✅ Po implantacijos bent 5-14 dienų nerūkykite – jei labai sunku, gijimo laikotarpiu galite pasitelkti pakaitinę nikotino terapiją.
Žandikaulio atkūrimas, kai vienos procedūros metu sugedę dantys pašalinami ir įsriegiami implantai – nemenka chirurginė intervencija, tad svarbu žinoti, ko tikėtis operacijos metu ir po jos:
🔹 Nors procedūros metu naudojamas efektyvus nuskausminas, šalinant daugiau dantų, rekomenduojama papildomai rinktis ir intraveninę sedaciją – švelnią narkozės formą, kurios metu jausitės mieguistai. Tai leis labiau atsipalaiduoti ir procedūra prabėgs greičiau.
🔹 Po procedūros 2-3-ąją dieną galimas žandikaulio, skruostų zonos patinimas. Tai normalu ir praeina per keletą parų.
🔹 Praėjus 3-5 dienoms, gijimo laikotarpiui pritvirtinami laikini dantys, leidžiantys sugrįžti į darbus ir jaustis komfortiškai bei estetiškai.
🔹 2-3 mėnesius po implantacijos būtina vengti kieto maisto, kad implantai sėkmingai sugytų su kaulu – kramtymo sukelti mikrojudesiai gali sutrikdyti gijimą.
🔹 Implantams prigijus, po keletos mėnesių, atliekamas galutinis protezavimas – pritvirtinamos nuolatinės dantų restauracijos.
Dantų implantacija – chirurginė procedūra, po kurios seka gijimo laikotarpis.
1⃣ Negerkite per šiaudelį. 🥤 Gali atrodyti, kad šiaudelis po operacijos – puikus sprendimas, tačiau taip nėra. Siurbčiojimas gali per anksti pašalinti krešulį nuo implantuotos vietos.
2⃣ Nevartokite karšto ir aštraus maisto, kad nedirgintumėte jautrių minkštųjų burnos audinių. Verčiau iš anksto pasirūpinkite skystesniu maistu – jogurtais, košėmis, sriubomis ir pan. Kramtykite kita žandikaulio puse, nei įsriegtas implantas.
3⃣ Venkite intensyvių treniruočių. Sportas aktyvina kraujotaką, o tai gali sukelti kraujavimą operacijos vietoje.
4⃣ Nepersistenkite skalaudami. Greičiausiai gydytojas Jums rekomenduos specialų burnos skalavimo skystį, kuris padeda palaikyti higieną po implantacijos procedūros, tačiau pirmąsias dienas venkite stipraus skalavimo – skystį tiesiog keletą sekundžių palaikykite burnoje.
5⃣ Nerūkykite. 🚬 Tabakas silpnina organizmo galias gyti ir kovoti su infekcijomis, neigiamai veikia kaulo galimybę susijungti su implantu. Jei turite šį žalingą įprotį, pasistenkite jo atsisakyti bent gijimo laikotarpiu.
Siekiant išvengti diskomforto ar implanto išjudinimo, kurį laiką reikėtų kramtyti kita burnos puse, nei įsriegtas implantas ir rinktis minkšesnį, švelnesnį maistą. Gijimas po operacijos gali būti atskirtas į du etapus:
🔹 Minkštųjų audinių (dantenų) gijimas, kuris įvyksta greitai, per keletą dienų.
🔹 Žandikaulio kaulo gijimas, t.y. susijungimas su implantu – šis etapas trunka net 4-6 mėnesius.
Tad kada saugu vėl mėgautis įprastu maistu? Išties tą daryti galite vos sugijus dantenoms, maždaug po savaitės. Tačiau itin kietų maisto produktų, tokių kaip riešutai, vertėtų vengti iki gydytojo patvirtinimo, kad gijimas vyksta pagal planą.
🔹 Implanto varžtelis, kuris paprastai gaminamas iš titano, turi unikalią savybę susijungti su žandikaulio kaulu (šis procesas vadinamas osteointegracija) ir tokiu būdu tampa itin tvirtas ir tarnauja kaip ir natūrali danties šaknis. Tačiau šis procesas užtrunka. Nors implanto vietoje esantis pjūvis užgyja per 1-2 savaites, implanto integracija trunka 4-6 mėnesius. Gijimo laikotarpiu kelis kartus apsilankysite pas odontologą, kuris norės patikrinti gijimo procesą. Šiuo laikotarpiu labai svarbu atidi burnos ertmės priežiūra ir higiena, taip pat maisto pasirinkimas. Kad implantas netrukdomai integruotųsi į kaulą, reikėtų vengti sunkiai kramtomo, kieto maisto.
🔹 Implantui prigijus, gydytojas vėl atvers prieš tai susiųtą implantacijos vietą ir prie titano varžtelio prisriegs nedidelę gijimo galvutę. Ji leis tinkamai suformuoti dantenų kontūrą prieš atliekant danties protezavimą vainikėliu. Tuomet atliekami dantų atspaudai (vis dažniau tai daroma skaitmeniniu būdu) ir gaminamas danties protezas.
Jei implantacija atliekama šypsenos estetinėje zonoje, jau po kelių dienų nuo implantacijos galima pritvirtinti laikiną dantį(-is), kurie leis jaustis komfortiškai ir šypsotis aplinkiniams.
Implantuotiems dantims reikia atidžios priežiūros, lygiai taip pat, kaip ir natūraliems. Tinkama burnos higiena ne tik užtikrins implanto ilgaamžiškumą, bet ir padės išvengti kitų dantų netekimo. Kaip taisyklingai prižiūrėti natūralius ir implantuotus dantis?
✅ Rekomenduojama naudoti vieno danties šepetėlį, kuris efektyviau nuvalo apnašas, pasiekia sunkiau prieinamas vietas ir masažuoja dantenas.
✅ Burnos higienisto parinkti, tinkamo dydžio tarpdančių šepetėliai idealiai išvalo maisto likučius ir yra žymiai efektyvesni nei tarpdančių siūlas.
✅ Burnos irigatoriai taip pat puikus pasirinkimas siekiant maksimalios burnos higienos namų sąlygomis.
✅ Reguliarūs apsilankymai pas burnos higienistą kartą per metus (jei turite dantenų problemų, ir dažniau) padės išsaugoti dantis sveikus ir užkirsti kelią ėduoniui.
Kelyje į svajonių šypseną svarbu visi aspektai – ir prarastų dantų atkūrimas implantais, ir švytintys, balti dantys. Jei planuojate dantų implantavimą, gali kilti klausimas, kada visgi geriausia atlikti dantų balinimą – prieš ar po operacijos?
Iš tiesų balinimą galite atlikti tiek prieš, tiek po, tačiau būtinai iki vainikėlių gamybos, kadangi restauracijos spalva bus parenkama pagal greta esančių dantų atspalvį.
✅ Jei nuspręsite pradėti nuo balinimo procedūrų, praėjus keliolikai savaičių, dantų spalva stabilizuosis ir galutinai nusistovės, tad tai užtikrins tiksliausią restauracijos spalvos parinkimą.
✅ Atliekant balinimą po implantacijos (žinoma, sugijus operacijos vietai), kol implantas prigis, turėsite net kelis mėnesius – tai taip pat puiki proga pradėti balinimo procedūras ir pasiekti norimą dantų atspalvį.
Nepamirškite, kad prieš burnos chirurgines operacijas, visuomet primygtinai rekomenduojama atlikti burnos higieną, siekiant sumažinti infekcijų riziką. Burnos higienos metu dantys efektyviai nuvalomi ir poliruojami, tad ir po šios procedūros džiaugsitės labiau spindinčiais ir baltesniais dantimis.
Įgaliotas atstovas Lietuvoje
UAB „Implamedika“
info@jdentalcare.lt
+370 678 60881