Periodontitas, kitaip parodontozė vadinama liga, kurios metu ūmus uždegimas pažeidžia dantis supančius audinius – dantenas, periodonto raištį, cementą ir alveolės kaulą. Negydant periodontito liga progresuoja į sunkesnes formas: aplink dantį nyksta kaulas, galiausiai dantis prarandamas. Periodontitas, ypač klastingas, nes simptomai nėra skausmingi, o dažnu atveju liga susirūpinama tik tada, kai dantys tampa paslankūs. O tai, jau pažengusi stadija, kuri sunkiai gydoma. Tačiau šiuolaikinė medicina išgydo net ir tokio tipo problemas. Negana to, pasitelkus naujausią įrangą ir technologijas žmonės sergantys parodontoze gali netik susigrąžinti reikiamus dantis, bet ir būti maloniai nustebinti dailia šypsena.
Vieni esminių požymių rodančių šios ligos atsiradimą – patinusios, paraudusios, pūlingos, kraujuojančios dantenos, jų atsitraukimas ir kišenių gilėjimas. Taip pat dantų paslankumas bei padėties keitimas, tirpstantis danties kaulas, dantų jautrumas, kuomet valgomas šaltas, karštas ar saldus maistas. Be to, dėl dantenų susitraukimo, dantys atrodo kur kas ilgesni, juntamas nemalonus burnos kvapas.
Siekiant išvengti nemalonios ligos būtina suprasti, kokios yra jos priežastys. Periodontitas, arba parodontozė, gali atsirasti dėl specifinių mikroorganizmų ir jų veiklos produktų: šiuo metu skaičiuojama maždaug 300 mikroorganizmų, kurie gali sukelti periodontitą, rūšių. Minkštųjų apnašų, ilgainiui virstančių į akmenis ir sukeliančių dantenų uždegimą – gingivitą. Faktorių, dėl kurių galimos mikrobinės apnašos: susigrūdę dantys, nekokybiški arba netikslūs dantų protezai, plombos, sisteminės ligos, kaip cukrinis diabetas. Taip pat netinkama mityba, vitaminų bei mikroelementų stoka, genetikos ar hormonų sistemos sutrikimai (dėl jų organizmas negali tinkamai reaguoti į bakterijas) bei rūkymas.
Dažnam kyla klausimas, kaip gydyti parodontozę. Galima išskirti tris parodontozės stadijas. Ligos sunkumui nustatyti periodontologas atlieka išsamų tyrimą: matuoja dantenų kišenes, sudaro periodonto žemėlapį, kuris parodo problematiškiausias sritis, daromos rentgeno nuotraukos. Pagal tai parenkamas tinkamiausias gydymo būdas.
Nechirurginis. Taikomas lengvos ir vidutinės periodontito stadijoms gydyti. Nuo dantų nuvalomos minkštosios ir kietosios apnašos, dantų paviršiai nupoliruojami. Jeigu apnašų ypač daug ir dantys jautrūs, gali būti taikoma vietinė nejautra. Chirurginis. Procedūros metu chirurginiu būdu atverčiamos dantenos ir pašalinami po dantenomis giliai buvę susidarę akmenys ir infekciniai audiniai. Palaikomasis. Atliktas periodontito gydymas odontologo kabinete tai nėra galutinis rezultatas, nes periodontitas bandys sugrįžti. Būtent tam reikalingas nuolatinis stebėjimas.
Odontologai visada rekomenduoja dantis implantuoti kuo greičiau po dantų rovimo ar jų netekimo. Tai gali apsaugoti žandikaulį nuo jo nykimo. Tuo atveju, jei bus delsiama, gali būti skiriamas žandikaulio kaulo priauginimas. Šiuo atveju atlikus kompiuterinės tomografijos tyrimą ir paaiškėjus, kad kaulo kiekis implantacijai nėra pakankamas, imamas kaulo pakaitalas ir naudojamos savaime ištirpstančios membranos, kurios yra uždengiamos dirbtiniu kaulu. Dirbtinio kaulo priauginimas gali būti atliekamas to paties vizito metu kaip ir implantacija. Gleivinė yra užsiuvama ir ji atveriama tik po 4 – 6 mėnesių, kai užsukama gijimo galvutė ir pradedamas protezavimo etapas. Šis gydymo būdas taikomas tuomet, kai nėra pakankamai kaulo implanto įsriegimui, tačiau vienos procedūros metu yra atkuriamas kaulas ir įsriegiamas implantas, taip implantavimo laikas tampa 4 – 6 mėnesiais trumpesnis.
All on 4 implantai, kitaip tariant, „visi ant keturių“ technologija, kai 10-12 vieno žandikaulio dantų atstatoma naudojant vos 4 implantus. Toks sprendimas iš esmės keičia visą gydymo eigą – sutrumpina procedūrų laiką, ženkliai sumažina išlaidas bei sąnaudas. Tai nepamainomas sprendimas svarstantiems apie dantų implantaciją, nes proceso metu nereiks nieko išiminėti, implantai nespaus, leis kramtyti įvairų maistą bei džiaugtis gražia šypsena.
Unikali gydymo metodika skirta daugumą ar visus dantis praradusiems pacientams, kuriems iki šiol buvo siūlomi išimamieji protezai. Taikant šią techniką, vieno žandikaulio dantims visiškai atkurti, vietoj tradiciškai sriegiamų 6-8 implantų, naudojami tik 4. Be to, toks būdas padeda išvengti ir sudėtingos kaulo priauginimo procedūros.
Susigrąžinti gražius dantis galėsite vos per 1–2 dienas, net jeigu jums ir buvo minėta, kad neturite pakankamai kaulo implantams. Rezultatai visada džiuginantys – net 97 proc. procedūrų sėkmingos. Dažniausiai nereikia ilgos ir skausmingos kaulo priauginimo procedūros – net 95 proc. pacientų galima atkurti dantis ant 4 implantų be kaulo priauginimo. Praėjus gijimo laikotarpiui, vykdomas protezavimas metalo, plastikiniais arba keramikiniais dantimis. Procedūra nesukelia nemalonių pojūčių ir yra atliekama per 1,5 – 3 valandas. Be to, ji tinka ir atliekama pacientams, sergantiems diabetu ar diagnozuota osteoporoze Tiesa, sutaupysite net 40 – 50 proc. lėšų lyginant su įprastais implantais ir kaulo priauginimu, todėl įvertinus visus privalumus, neabejojame, norėsite išbandyti šią technologiją.